+420 412 391 390   ·    info@lipova.cz   ·   IČ: 00261505   ·   DS: dqabwg9   ·  
Dnes je 18. 6. 2024 a svátek má Milan

Tisková zpráva - DD v Lipové u Šluknova se zúčastní Jarmarků s Albertem


TISKOVÁ ZPRÁVA     Lipová u Šluknova, 01. 12. 2015
Dětský domov v Lipové u Šluknova
 se zúčastní Jarmarků s Albertem
 
Do projektu Jarmarky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojil i dětský domov z Lipové u Šluknova. Cílem celé akce je představit dětem z dětských domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily. Ty lze zakoupit v určité dny ve vybraných obchodech Albert. O šikovnosti dětí z dětského domova Lipová u Šluknova se tak můžete přesvědčit 19. 12. 2015 na prodejně ve Varnsdorfu.
 
Děti se na akci pilně připravovaly
19. 12. 2015 se na své zákazníky budou od devíti hodin těšit děti z dětského domova Lipová u Šluknova, které se na tuto příležitost po celý rok pečlivě připravovaly. Již od jara totiž absolvovaly školení „Obchodníkem snadno a rychle“, aby mohly na vlastní kůži zažít to, jak probíhají všechny části obchodu – od výroby přes nacenění výrobků až po jejich samotný prodej. Zákazníci tak mají možnost zakoupit si unikátní dárek, kterým udělají dobrý skutek.
„Projekt dává šanci dětským domovům prezentovat výrobky dětí. Pod záštitou Spolu dětem mohou děti své výrobky na prodejní akci v Albertu i prodávat. Tak samy na vlastní oči vidí, že netvořily něco jen tak, ale že se jejich výrobky někomu líbí, protože si ho někdo koupil. V půlroční přípravě na tento vánoční prodej předchází i školení. Letos se ho zúčastnily 4 děti z našeho domova, kde nás organizátorka projektu Naďa Dittmannová, provedla všemi zásadami nejen v kultuře prodeje, ale zasvětila nás názorně třeba i do ekonomické stránky věci. S potěšením vítáme možnost ukázat lidem výrobky, které  pod taktovkou pedagogů  vyrábějí  naše děti. Budeme rádi, když si 19. 12. 2015 zákazníci Albertu ve Varnsdorfu koupí nějaký hezký výrobek, kterým udělají radost sobě či, v podobě vánočního dárku,  svým blízkým." říká PhDr. Leoš Moravec, ředitel dětského domova.
Děti tak budou na prodejně ve Varnsdorfu prodávat výrobky s vánoční tématikou, například ozdobné vonné svíčky, výrobky z keramiky, drobného materiálu – korálky, magnetky atd. Klientka našeho dětského domova a současně prodejkyně, Šárka H., říká: „Díky tomuto projektu jsme se hodně naučily, proto se z nás na jeden den stanou podnikatelé, obchodníci. Děkujeme všem organizátorům, sponzorům, kteří se v daném angažují a umožňují tím každoroční opakování tohoto nenahraditelného projektu“.
Jarmarky s Albertem běží po celé republice
Projektu se celkově účastní 60 dětských domovů ze všech koutů naší země a probíhá od 27. listopadu až do 19. prosince. Pořádá ho Nadační fond Albert společně s neziskovou organizací Spolu dětem, o.p.s. Nejedná se pouze o charitativní projekt – díky Nadačnímu fondu Albert mají děti z dětských domovů možnost zábavnou formou získat dovednosti ze světa obchodu, které lze využít v samostatném životě a dospělosti.
 
V rámci projektu děti absolvovaly na jaře a v létě školení „Obchodníkem snadno a rychle“, kde se dozvěděly více o volbě sortimentu, chování k zákazníkům, marketingu či týmové spolupráci. Po dokončení školení obdržely dětské domovy finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu svých vánočních produktů. Veškerý výtěžek, jenž na jarmarku utrží, poputuje z části konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo a z části poslouží na společnou aktivitu všech dětí zapojených do projektu.
 
Seznam všech prodejen, v nichž bude možné výrobky dětí zakoupit, naleznete na stránce: www.nadacnifondalbert.cz a www.spoludetem.cz
 
 
 
Kontakt:
Leoš Moravec, ředitel, Dětský domov a Školní jídelna Lipová u Šluknova 417, příspěvková organizace, Lipová 417, 407 81, Lipová u Šluknova, tel.: 775 370 631, email:  dd.reditel@seznam.cz
Naďa Dittmannová, ředitelka, Spolu dětem o.p.s., Peckova 280/9, 186 00 Praha 8
tel.: 604 547 043, email: nada.dittmannova@spoludetem.cz
 
Lucie Šimková, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice
tel.: +420 234 004 291, 607 748 002, email: L.simkova@nadacnifondalbert.cz
 
Spolu dětem - průvodce světem dětí v dětských domovech
Nezisková organizace Spolu dětem od roku 2006 pomáhá dětem vyrůstajícím v dětských domovech a pěstounských rodinách. Podporuje vzdělání a rozvoj dětí a zvyšuje jejich šanci úspěšně se postavit na vlastní nohy. Její vizí je stav, kdy se život dětí vyrůstajících v dětských domovech neliší od života dětí vyrůstajících v biologických rodinách víc, než je nezbytně nutné. Za dobu své existence pozitivně ovlivnila životy více než 2 500 dětí.
Více informací naleznete na www.spoludetem.cz.
 
Nadační fond Albert se kromě podpory zdravého stravování a životního stylu v rámci programu Zdravá 5 věnuje i sociální oblasti. Cílem aktivit v sociální oblasti je zvýšení příležitostí na plnohodnotný samostatný život u dětí a mladistvých v rizikových rodinách a v různých formách náhradní výchovy. Jedná se zejména o projekty, které se zaměřují na oblast prevence, vzdělávání a rozvoje potenciálu dětí. Tím se zvyšuje jejich šance uplatnit se v běžném životě. Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.cz a www.zdrava5.cz.
 
 Důležité informace pro občany

Kulturní akce


Tiskové zprávy


Krátce z úřední desky


Kde nás najdete


Obecní úřad Lipová, čp. 422, 407 81 Lipová
tel.: +420 412 391 390
e-mail: info@lipova.cz

Starosta
tel.: +420 731 583 566
e-mail: starosta@lipova.cz
Copyright ©2024 Lipová | Všechna práva vyhrazena
WEBDESIGN - jsem na  WEB