+420 412 391 390   ·    info@lipova.cz   ·   IČ: 00261505   ·   DS: dqabwg9   ·  
Dnes je 18. 6. 2024 a svátek má Milan

SK Skloluxus Lipová 

HISTORIE LIPOVSKÉ KOPANÉ 

První zmínka o místním oddílu kopané v poválečné době je z 9. 6. 1947, kdy byl ustanoven přípravný výbor SK a místním výborem mu byl vykázán pozemek současného hřiště. Po opadnutí prvních starostí s osídlováním hledají místní občané možnosti sportovního vyžití. Jejich elán pomohl vybudovat solidní základ pro dnešní podobu hřiště. Oddíl kopané byl v té době složen z nezkušených hráčů a tak se sbíraly zkušenosti a hrála se ta nejnižší třída s nevalnými výsledky. 10. 12. 1961 dochází k jednání místního oddílu Spartak s mužstvem pohraničníků Rudou Hvězdou, dochází ke sloučení obou mužstev pod společným názvem TJ Rudá Hvězda Lipová. Toto rozhodnutí přináší zvrat v místní kopané. Za vydatné pomoci pana Zímv a pod jeho vedením je sestaveno mužstvo převážně z vojínů základní služby. Z civílnich hráčů vydrželi v mužstvu nejdéle p. Votruba a p. Hofrichtr. Výkony mužstva se výrazně lepšily a tak se Lipová v roce 1963 konečně dočkala vyšší soutěže v okresním přeboru. Zde nebyla soutěž již tak lehká a soupeři byli o poznání kvalitnější. Přes všechno dokázalo mužstvo RH docílit shodného počtu bodů s Varnsdorfem B a o vítězi okresního přeboru mělo rozhodnout utkání na hřišti ve Šluknově. Pro Lipovou to byl opravdový svátek. I když sehrálo ve čtvrtek, tak z Lipové odvezl na dvakrát se točící autobus na 100 lidí, mnozí jeli na kolech, jen aby byli přítomní, neboť vítěz utkání postoupí na sezonu 1964 - 65 do l.A třídy. Stadion ve Šluknově byl nabit, více se věřilo Varnsdorfu.
V těžkém, ale korektně hraném zápase zvítězila Lipová 2 :0 brankami Uhra a Ježka. Radost byla veliká, ale na druhé straně přibyla spousta starostí a povinností. Bylo nutno vybudovat kabiny, ohrazení hřiště a podobně. Největší starostí však byly s obsazením trenéra, neboť p. Zima byl služebně odvelen a proto výbor RH tehdy složen z pánů Soukupa, Celera. Hofrichtra, Rady, Kučery, Matunáka, Hapla a Kováře, měl vážné starosti. Během krátké doby bylo na hřišti vše dobu­dováno a trenérem mužstva se stává p. Horák Josef. Pan Horák si kladl velké požadavky na kvalitu hráčů atak se tajemník jednoty p. Soukup spolu s Hofrichtrem museli starat o zajištění hráčské základny. Ročník 1964 - 1965 Lipová zahajuje prohrou, ale nakonec jako nováček v soutěži končí na dobrém 8. místě. Fotbalový klub, přes své povinnosti v mistrovských utkáních, se zapojuje do přátelské spolupráce s mužstvem bývalé NDR BSC Schlema a toto přátelství trvá až do roku 1968.
l.A třídu kopalo mužstvo po tři sezony a to se střídavými úspěchy. V roce 1965 končí svojí trenérskou činnost p. Horák a prozatímním trenérem se stává p. Soukup, po kterém přebírá post pan Rada. V roce 1966 pan Rada končí z důvodu nemoci a předává trenérství opět panu Soukupovi. V témž roce dochází ke zrušení pohraniční stráže a tím k žalostnému nedostatku hráčů. Z tohoto důvodu je přistoupeno ke sloučení oddílu TJ RH Lipová se SPOZou Šluknov, ale l.A třídu se bohužel udržet nepodařilo a tak po půlročním společenství dochází k roztržení. Lipová tedy opět začíná od nejnižší třídy okresního přeboru. V roce 1969 sice Lipová hraje opět o třídu výše, ale pouze jednu sezonu.
této době řídí klubový výbor ve složení: Budina, Švestka, Hofrichtr, Hladík, Soukup, Horna, Kříž, Kutilek, Kučera a Matunák. V 70-tých letech mužstvo hraje ve III. třídě okresního přeboru a na místech trenéra se střídají p. Morkus, Kříž a Vogl. V roce 1974 - 1975 je již mužstvo vedeno jenom administrativně panem Matunákem. V roce 1978 se v Lipové zakládá mužstvo žáků, zakupuje se autobus a členská základna klubu v této době má 158 členů. Od roku 1980 se pořádají v Lipové pravidelně až do roku 1988 žákovské turnaje. V roce 1988 se mužstvo žáků ruší. V rámci oddílu též od roku 1981 působí mužstvo dorostu.
sezoně 1990 - 91 přebírá mužstvo jako trenér a sponzor klubu pan Horák Josef a finančně začne zajišťovat provoz klubu, ke klubu se vrací po 25 letech. V roli jeho asistenta působí p. Kramer. Postupem doby je pověřen trenérstvím pan Kurej z Vilémova. Práce celého klubu se pod vedením pana Hladíka jako předsedy klubu a pana Horáka zdokonaluje a klub se již po jménem SK Skloluxus Lipová dostává do II. třídy okresního přeboru. 30.8.1993 přebírá trenérskou funkci pan Koros z Vilémova. SK se nejlépe umístil v ročníku 1994 - 95 a to na třetím místě. V sezoně 1995 - 96 Lipová osazuje 9. místo, v sezoně 1996 - 97je Lipová pod vedení p. Kříže a Korose opět na 9. místě. V této sezoně bohužel umírá pan Josef Horák, který se velkou měrou o tento turnaj zasloužil. Bylo tedy rozhodnuto na jeho počest rozšířit název tohoto turnaje o jeho jméno.
Další roky působení ve II. třídě moc mužstvu Lipové nevycházejí, ale až do ročníku 00-01 Lipová soutěž uhájí. V tomto ročníku však Lipová odehrává nejhorší sezonu a z posledního místa sestupuje do III. třídy. Po ukončení tohoto ročníku dochází k v zájemné dohodě se sousedním klubem SK Plaston Šluknov a z mužstva dospělých se stává SK Plaston Šluknov B.
Pod fotbalovým klubem SK Skloluxus Lipová zůstává mužstvo žáků a tento klub zastřešuje činnost šluknovského mužstva B.
sezoně 2001-02 trénuje mužstvo SK PLASTON Šluknov B Milan Lom ze Šluknova. Pod jeho vedením se mužstvo probojuje III. třídou a jako druhé mužstvo z 18 účastníků postupuje do II. třídy se skórem 119:40 a 78 body. Postup z třetí třídy byl však velice obtížný a do konce soutěže se o postup sváděl boj mezi čelními šesti mužstvy.
Po letní přípravě se rozjela sezóna 2002 - 2003. SK Plaston Šluknov B se střetl s mužstvy ve druhé třídě. Cíl byl, aby se mužstvo pod vedením trenéra Loma a jako nováček drželo v lepší polovině tabulky. Po podzimní části soutěže bylo mužstvo na 9. místě a konec sezóny přinesl mužstvu 12 místo s 33 body a skórem 52:52. Celé mužstvo se po dobu sezóny potýkalo se slabou střeleckou potencí a proto svůj cíl nesplnilo. Na podzim náš klub postihla dvojitá smutná ztráta, kdy náhle zemřel Mirek Kříž (62) dlouholetý hráč, funkcionář, kamarád a pan Jiří Celer (70), též dlouholetý funkcionář klubu. Výbor SK se rozhodl změnit název turnaje na lipovský memoriál a tím uctít památku všech, kteří se o fotbal v Lipové zasloužili.
Sezóna 2003 - 2004 je pro klub úspěšná. SK Plaston Šluknov B bojuje až do konce o možnost postupu do B třídy. Tento ročník je možnost postupu až ze třetího místa: Nakonec postupují Union Děčín a Dolní Poustevna. Naše družstvo skončí na 5. místě s 54 body a skórem 49:35. V dalších soutěžích okresu naši elévové vybojují první místo ve skupině B a dorost nakonec skončí ve své soutěži na posledním místě.
V sezóně 2004 - 2005 opět SK Plaston Šluknov B bojuje pod vedením hrajícího trenéra Radka Krále o postup do 1 ,B. třídy. Postup je možný i z druhého místa až tak do konce je o první dvě místa sváděn zajímavý boj. Druhé místo a možný postup a možný postup nakonec ztratíme v posledním zápase v Krásné Lípě, kde jenom remizujeme. V 93. minutě sice z drtivého tlaku dáme gól, ale není nám uznán, a proto se z postupu raduje Heřmanov (69 bodů) a Jiříkov (67 bodů). My končíme na třetím místě s 66 body a skórem 65:35. Naši dorostenci pod vedením Karla Ráce obsazují 6. místo v tabulce s 16 body a skórem 35:75. Nejmladší lipovským nadějím (elévům) pod vedením Josefa Jarábka se v tomto ročníku vydařil podzim, kde si vybojovali postup do okresní finálové skupiny. Tam všakjižna své soupeře nestačili a obsadili poslední pozici.
Sezónu 2005 - 2006 má Lipová v soutěžích tří mužstva a to dospělí hrající pod SK Plaston Š luknov B (trenér Jaroslav Sokol), mužstvo dorostu (trenéři Rác Karel, Holič Jiří) a mužstvo mladších žáků (trenér Josef Jarábek). Družstvo mladších žáku je vytvořeno s Velkým Šenovem. Béčko celou soutěž potvrzuje roli favorita a již dvě kola před koncem soutěže si zajišťuje postup do 1 ,B třídy, soutěž zakončuje s 62. body a skórem 64:27. V ročníku 05 - 06 si béčko připisuje 19 vítězství, 5 remíz a prohraje pouze se Startem Děčín a Mikulášovicemi. Mladší žáci končí ve své soutěži na pěkném sedmém místě v konkurenci 11. mužstev na Děčínsku. Dorostu se po celou sezónu nedařilo a v konečné tabulce obsadili poslední místo . Dne 21. prosince 2005 nás postihla smutná událost. Ve věku 59 let opustil naše řady Jirka Galamba, dlouholetý člen výboru klubu a v minulosti řidič klubového autobusu. Na začátku léta 06, bylo na hřišti vybudováno zavlažování a tak se závlaha hřiště značně zjednodušila. V ročníku 2005 - 06 pracoval výbor SK ve složení Brynda M., Herout M., Hofricht O., Vaněk R., Bouma T., Bouma M. st., Lukáš R., Rác K. ml., Galamba J., SatýnekL., SieberD. V ročníku 2006 - 2007 řídil výbor SK Skloluxus Lipová dvě mužstva. B mužstvo Šluknov a dorost Lipová. B mužstvo pod vedením Sokola Jaroslava bojovalo v krajské 1. B třídě. V průběhu soutěže se však ukázalo, že mužstvo momentálně na tuto soutěž nestačilo a tak se po roce opět vrátilo do II. třídy Děčínského okresu. Vl.B třídě se získalo pouze 23 bodů a skóre 32:78. I přes nepovedenou sezónu byla pro všechny tato soutěž dobrou zkušeností a pomohla opět o něco zkvalitnit zázemí hřiště. Dorost pod vedením pana Ráce Karla a Holiče Jiřího skončil v okresním přeboru na osmém místě s 13. body a skórem 32:78.1 přes nepovedenou sezónu byla pro všechny tato soutěž dobrou zkušeností a pomohla opět o něco zkvalitnit zázemí hřiště. Dne 30. června 2007 proběhla na hřišti v Lipové oslava k 60. výročí založení sportovního klubu v Lipové. V rámci oslav se hrála utkání mezi dorostem Lipová a ženami FK Chřibská (4:2), Šluknovem B a BSV Sebnitz II (2:2) a zlatým hřebem sportovního odpoledne bylo utkání výběru bývalých hráčů a sponzorů RH Lipová proti SG Bohemians 1905, kterou vedl Antonín Panenka (5:9). Tato oslava byla důstojnou vzpomínkou na 60 let sportu v Lipové.
ročníku 2007 - 2008 se v Lipové hraje okresní II. třída. V této třídě opět hraje lipovskýni výborem řízené mužstvo Sk Plaston Šluknov B, které vede trenér Jaroslav Sokol ajeho asistent Korejs Milan. V této sezóně se mužstvo potýká s neustále se měnícím kádrem, a také s nedostatkem hráčů. Tyto problémy nakonec málem zapříčiní pád do poslední III. třídy. Mužstvo se v závěrečné tabulce umístí na 11. místě s 25 body a skórem 47:76. Od sestupu nás zachrání lepší vzájemné utkání s Markvaticemi. V okresní soutěži v tomto ročníku bojuje i mužstvo dorostu Lipová pod vedením Jiřího Holiče a Karla Ráce. I toto mužstvo pociťuje nedostatek hráčů a tak se v konečné tabulce zařadí na předposlední místo tabulky s 12 body a skórem 49:126.
Ročník 2008 - 2009 se hraje v Lipové opět II. třída okresního přeboru (Šluknov B) a mladší žáci (Lipová) hrají okresní soutěž 7+1. Dorost se nám pro tento ročník již nepodaří složit. Mužstvo dospělých v podzimní části trénují trenéři pan Novotný J., Hrobár J. a Korejs M. Začátkem soutěže se nám poměrně dařilo, ale závěr jsme nezvládli a podzim jsme zakončili pouze s 11 body. Jaro již trénuje pouze pan Korejs M. a v jeho činnosti mu pomáhají hráči týmu Král R. a Dvořák F. V jarní části získáme 22. bodů a opět unikneme sestupu. Končíme na 11. místě tabulky se skórem 39:61 as 33 body. Mužstvo žáků 7+1 trénují pánové Korejs M., Rác K. a Vaněk R. Mužstvo je značně věkově nevyrovnané a hrají v něm děti, kteří s fotbalem teprve začínají. Na své soupeře většinou herně nestačí a tak ani jednou nezvítězí a skončí na posledním místě tabulky. Důležité než výsledky v této kategorii je však to, že se nám podařilo tyto možná fotbalové naděje dát dohromady a že je fotbal baví. 
V ročníku 2009 – 2010 se nám zpočátku ve II. třídě okresního přeboru vůbec nedařilo. Po podzimní části jsme skončili na posledním místě s pouhými sedmi body. Po zimní přestávce se podařilo do mužstva zapracovat zkušené hráče a mužstvo posílilo i o hráče, kteří se vrátili z „marodky“. Jednalo se o Svobodu (hostování z Vilémova), Kirchbergera (host. z Jílového), Rýdla (host. z Rumburku), Jírůva a Kulhavého (po zranění). Po boku těchto hráčů se začalo poměrně dařit i ostatním v mužstvu a v jarní části jsme získali 22 bodů. S celkovými 29 body a skórem 47:61 jsme obsadili v tabulce 11. místo z čtrnácti účastníků soutěže. V tomto ročníku hrála na hřišti v Lipové i dvě mužstva mladších žáků v soutěži 7+1. Jedno mužstvo, Lipová, a druhé, též obsazené dětmi z Lipové, SK STAP TRATEC Vilémov. Tímto jsme vypomohli sousednímu mužstvu Vilémova, které postoupilo do Divize a potřebovalo mít požadovaný počet mládežnických mužstev. Obě mužstva se skládala z dětí různých ročníků, a tak byla situace ve výkonech obdobná jako v minulém ročníku. Obě mužstva se umístila na konci tabulky. Výbor SK pracoval ve složení Brynda M, Herout M., Hofrichtr, Lukáš, Bouma, Sieber, Korejs (trenér dospělých), Vaněk a Rác K. (trenéři ml. žáků)
 
Ve fotbalovém ročníku 2010 2011 je složení mužstev a výboru stejné, jako v minulé sezoně. Mužstvo dospělých se v tomto ročníku umístilo na pěkné, šestém místě. Je zajímavé, že jsme se ze 14 mužstev okresního přeboru v tabulce domácích zápasů umístili na prvním místě, ale v tabulce zápasů na hřištích soupeřů jsme skončili třetí od konce tabulky. V této sezoně jsme také dosáhli rekordního výsledku, kdy jsme na domácím hřišti porazili mužstvo Verneřic 19:0.
Naši mladší žáci v této sezoně začali konečne střílet soupeřům góly, ale stačilo to pouze na předposlední místo. V této kategorii však nejde o umístění, ale o to, aby se děti fotbalem bavily a získávaly první zkušenosti.
 
V sezóně 2011-2012 hrála na lipovském hřišti dvě mužstva. Mužstvo SK Plaston Šluknov B vedené trenérem mužstva panem Milanem Korejsem a vedoucím panem Malaníkem Karlem obsadilo v této sezóně 8. místo v okresním přeboru s 31 body a skórem 61:59. Mužstvo starších žáků SK Skloluxus Lipová (7+1) vedené trenérem Karlem Rácem se opět v tomto ročníku potýkalo s nedostatkem hráčů ve stejném věkovém složení. Ve své soutěži obsadili poslední místo s 6 body a skórem 32:225. V průběhu tohoto ročníku omezil svojí činnost ve výboru a v klubu dlouholetý hráč a funkcionář pan Hofrichtr Oldřich a odešel na odpočinek do domova důchodců. Výbor SK doplnil pan Ladislav Mundl.
 
 Lipovský fotbal v sezóně 2012 – 2013 měl v soutěžích opět dvě mužstva. Mužstvo dospělých pod vedením trenéra Milana Korejse a Karla Malaníka hrálo v okresním přeboru Děčín. V této soutěži se umístilo na 7. místě s 42 body a skórem 71:61. Mužstvo starších žáků pod vedením trenéra Karla Ráce skončilo ve svém okresním přeboru na 7. místě s 1 bodem a skórem 14:226. Mužstvo starších žáků se opět potýkalo s věkovou nevyrovnaností, a proto na své soupeře většinou nestačilo. Ladislav Mundl z rodinných důvod ukončil činnost ve výboru SK.
 
V sezóně 2013 – 2014 omezil svojí činnost ve výboru SK dlouholetý sekretář a pokladník Miroslav Herout a to ze zdravotních důvodů. Výbor SK naopak doplnil takřka po 10 letech „staronový člen“ Herbert Strunz. V tomto ročníku má Lipová opět dvě mužstva a to mužstvo dospělých (Šluknov B) a mužstvo mladších žáků. Vedení obou mužstev se od minulého ročníku nezměnilo. Mužstvo dospělých v OP Děčín obsadilo 6. místo s 49 body a skórem 77:47. Mužstvo žáků skončilo na 13. místě s 6 body a skórem 27:254. 
 
Ve fotbalovém ročníku 2014 - 2015 opět Lipová řídí dvě mužstva. Mužstvo dospělých (Šluknov B) se v tomto ročníku umístí v Okresním přeboru Děčín na 5. místě s 41 body a skórem 53:56. Družstvo mladších žáků, které v Okresním přeboru hrálo systémem 7+1 (na půlku hřiště), se umístilo ve své skupině na posledním místě s 0 body a skórem 7:157. Výsledky žáků jsou jako v předchozích letech ovlivněny velkou věkovou nevyrovnaností. Tento fakt, nás bohužel bude provázet i nadále. Výbor SK Skloluxus Lipová po celý rok pracoval ve složení Milan Brynda, Milan Korejs (trenér dospělých), Rác Karel (trenér žáků) Malaník Karel (vedoucí mužstva dospělých), Lukáš Roman, Bouma Miroslav, Strunz Herbert, Vaněk Rudolf, Sieber Dietmar. V dubnu 2015 byla svolána volební valná hromada a byl zvolen nový výkonný výbor SK: Brynda M. – předseda a členové Lukášová L. ml., Lukáš R., Žák F., Svoboda P.. Dále byla schváleno doplnění názvu SK na SK Skloluxus Lipová z.s. a schváleny nové stanovy klubu. Toto vše v souladu s novým občanským zákoníkem.  
 
Ve fotbalovém ročníku 2015 – 2016 na hřišti v Lipové opět o body bojují dvě mužstva. Mužstvo dospělých SK Plaston Šluknov B/Lipová hraje okresní přebor, který je obsazen čtrnácti mužstvy.  Na konci soutěže „béčko“ obsazuje deváté místo tabulky s 36 body a skórem 58:54. Nejlepším střelcem mužstva je pak s 25 góly kapitán mužstva Ing. Jaroslav Vyšohlíd, který zároveň obsadí bronzovou příčku mezi střelci okresního přeboru. Mužstvo starších žáků, které je složeno z dětí od sedmi do patnácti let na své soupeře nestačilo. V soutěži okresní přebor starších žáků – skupina sever, obsazuje na konci soutěže poslední sedmé místo s 0 body a skórem 29:280. Mužstvo žáků celou sezónu vede pan Karel Rác. Na začátku března 2016 nás navždy opustil po krátké nemoci kamarád, člen vedení klubu a trenér béčka pan Milan Korejs (†64). Jeho jméno bude navždy zapsáno do historie kopané v Lipové. Mužstvo dospělých pak v jarních měsících vedli pánové Aleš Gál, Jaroslav Hrobár a Karel Malaník ze Šluknova. 
 
Lipovský fotbal v ročníku 2016-2017 reprezentuje v okresním přeboru mužstvo SK Plaston Šluknov B a v okresním přeboru starších přípravek pak mužstvo SK Skloluxus Lipová. Dospělí ve své soutěži obsadili v tabulce dvanácti mužstev třetí místo s 42 body a skórem 47:29. Nejlepším střelcem mužstva se stal opět kapitán mužstva Jaroslav Vyšohlíd, který za celý ročník soupeřům nastřílel 22 gólů. Mužstvo dospělých v tomto ročníku vedl jako trenér František Dvořák. Mužstvo starších přípravek bojovalo v satelitních turnajích. V tabulce šesti mužstev obsadilo poslední místo se sedmi body. Mužstvo přípravek vedli pánové Herbert Strunz a Karel Rác. Pro potřeby mládežnické soutěže a pro větší bezpečnost byly v tomto roce zakoupeny čtyři hliníkové branky. Celková částka dosáhla bezmála 90 000 Kč. 60% této částky bylo uhrazeno formou dotace z Ústeckého krajského úřadu. Zbytek byl dofinancován za pomoci obce Lipová. Dne 17. 6. 2016 náš klub postihla smutná událost, kdy nás navždy opustil po dlouhé nemoci bývalý sekretář a pokladník Miroslav Herout – čest jeho památce.
 
Sezóna 2017-2018 byla pro klub fotbalově poměrně úspěšná. Mužstvo dospělých se v Okresním přeboru Děčín umístilo v tabulce dvanácti mužstev na třetím místě s 38 body a skórem 57:36. Nejlepším střelcem se stal Daniel Brda (přestup z Doks). Jako trenér u mužstva působil pan Dvořák František.  Naše nejmladší naděje opět bojovali formou satelitních turnajů v Okresním přeboru starších přípravek. Turnajů se účastnila mužstva Šluknova, Velkého Šenova. Jiříkova, Lipové a Krásné Lípy. V celkovém pořadí naši žáci obsadili čtvrté předposlední místo před Krásnou Lípou. Mužstvo žáků vedli pánové Strunz Herbert a Karel Rác. Bohužel oba trenéři na jaře nemohli pro nemoc vykonávat svojí funkci a tak se o vedení přípravek museli postarat paní Andrea Strunzová, pan Milan Herout, pan Mgr. Varga Josef a Rudolf Vaněk pomohl s tréninkovou činností. Na jaře 2018 byl zakopán nový přípojný elektrický kabel, staré vedení již dosloužilo. Dále byly přestěhovány střídačky na nové místo k silnici. Hlavním cílem do dalšího ročníku je doplnit stávající pracovní výbor fotbalu.
 
Fotbalový ročník 2018 – 2019 je pro lipovský fotbal velice úspěšný. Mužstvo dospělých se v konečné tabulce umístilo na prvním místě s 62. body a skórem 92:31. Nejlepším střelcem se stává, stejně jako v minulé sezóně, Jaroslav Vyšohlíd. Lipovské mužstvo dospělých, hrající pod názvem SK Plaston Šluknov B, si po třinácti letech opět „vykope“ postup do vyšší soutěže krajské „B“ třídy. Po hlasování všech hráčů a vedení béčka je však rozhodnuto postup přenechat druhému Heřmanovu.  Do „A“ třídy si tuto sezónu vykopalo postup i šluknovské áčko a dle našeho názoru by dva postupy mohly být celému našemu uskupení na obtíž. Trenérem „béčka“ byl celou sezónu pan Dvořák František. Mužstvo starších přípravek bylo tuto sezónu spojeno s Vilémovem a tomuto mužstvu se také poměrně vedlo. Ve své skupině Sever skončilo na druhém místě a probojovalo se do finálové skupiny o přeborníka okresu Děčín. Ve finálové skupině potom žáci skončili na pátém místě ze šesti finalistů. Žáky vedli pan Kolc Miloš, Varga Josef, Herout Milan (všichni s trenérskou licencí „C“) a paní Andrea Kuchtová.
Bohužel v létě 2018 nás navždy opustil dlouholetý člen výboru a trenér Karel Rác, který po dlouhé nemoci zemřel 28. 8. 2018 ve věku 57 let. Jeho jméno bude navždy spojeno s lipovským fotbalem. V létě 2019 byla vyměněna síť za spodní brankou a spojeny a zpevněny stožáry sítí. Výbor SK pracoval již v rozšířeném složení: Brynda Milan, Lukáš Roman, Strunz Herbert, Sieber Dietmar, Bouma Miroslav, Vaněk Rudolf, Varga Josef, Kolc Miloš, Andrea Kuchtová, Herout Milan.
 

HISTORIE LIPOVSKÉ KOPANÉ - OSA

 
1947 - První zmínka o místním oddílu kopané v poválečné době je z 9. 6. 1947, kdy byl ustanoven přípravný výbor SK a místním výborem mu byl vykázán pozemek současného hřiště. Po opadnutí prvních starostí s osídlováním hledají místní občané možnosti sportovního vyžití. Jejich elán pomohl vybudovat solidní základ pro dnešní podobu hřiště. 
 
1961 - dochází k jednání místního oddílu Spartak Lipová s mužstvem pohraničníků Rudou Hvězdou Lipová,hrající v Liščí (části Lipové). Výsledkem je, že dochází ke sloučení obou mužstev pod společným názvem TJ Rudá Hvězda Lipová. Toto rozhodnutí přináší zvrat v místní kopané. 
 
 
1963 -  mužstvo se dostává do nejvyšší okresní soutěže.
 
1964 – 66 – TJ RH Lipová hraje krajskou A. třídu
 
1964 – 1968 – přátelská spolupráce s fotbalovým klubem NDR  - BSC Schlema 
 
1966 – zrušení pohraniční stráže a pro nedostatek hráčů spojení na rok s mužstvem SPOZa Šluknov, toto spojení trvá půl roku.
 
1967 – 1968 - TJ RH Lipová hraje nejnižší okresní soutěž – III. třídu
 
1969 – postup do nejvyšší okresní soutěže ale jen na rok
 
1970 – 1990 - TJ RH Lipová hraje nejnižší okresní soutěž
 
1980 – 1988 – zimní turnaje starších žáku
 
1981 – založení dorosteneckého mužstva
 
1990 – přejmenování oddílu z TJ Rudá Hvězda Lipová na Sportovní klub policie Lipová (SKP Lipová)
 
1991 – nový sponzor a klub se přejmenovává na SK Skloluxus Lipová. V klubu mužstvo dospělých, starších žáků a dorostu.
 
1992 – postup do nejvyšší soutěže okresu Děčín (okresní přebor)
 
1992 – 1999 – zlatá éra lipovské kopané. V  soutěžích působí dospělí, dorostenci a starší žáci.
Mužstva klubu složena převážně z lipovských hráčů.
 
1995  - zahájení konání fotbalového letního turnaje LIPOVSKÝ MEMORIÁL k uctění památky všech, kteří se podíleli na lipovském fotbalu
 
2001 – sestup do nejnižší soutěže (III. třída) a sloučení fotbalu dospělých s fotbalem nedalekého Šluknova (tradiční sportovní partner). Mužstvo dospělých nese název SK Plaston Šluknov „B“
 
2002 – postup do okresního přeboru
 
2006 – postup do krajské 1. B třídy
 
2007 – sestup do okresního přeboru
 
2008 – 2019 Lipová pod názvem SK Plaston Šluknov B hraje nejvyšší soutěž na Děčínsku – okresní přebor
 
2019 – první místo v okresním přeboru, postup do B. třídy však klub odmítne. V létě již 22. ročník turnaje LIPOVSKÝ MEMORIÁL.
 
V rámci SK Skloluxus Lipová působí současně fotbalové mužstvo dospělých, mužstvo starších přípravek a mužstvo starých gard RH Lipová. V historii v tomto klubu střídavě působila mužstva dorostu, starších žáků, mladších žáků.
V rámci SK také působí kroužek stolních tenistů a cvičení. Sportovní klub má celkem 62 členů zapojených v České unii sportu a fotbalové asociaci České republiky. Z celkového počtu je 26 členů do patnácti let.
 

Hospodaření a rozpočet SK Skloluxus Lipová Důležité informace pro občany

Kulturní akce


Tiskové zprávy


Krátce z úřední desky


Kde nás najdete


Obecní úřad Lipová, čp. 422, 407 81 Lipová
tel.: +420 412 391 390
e-mail: info@lipova.cz

Starosta
tel.: +420 731 583 566
e-mail: starosta@lipova.cz
Copyright ©2024 Lipová | Všechna práva vyhrazena
WEBDESIGN - jsem na  WEB