+420 412 391 390   ·    info@lipova.cz   ·   IČ: 00261505   ·   DS: dqabwg9   ·  
Dnes je 18.07.2024 a svátek má Drahomíra

Letní kino Lipová

2022
2021

Program od června do září
2020

Program od června do září

V případě špatného počasí se promítání přesune na sobotu, nebo na neděli, nebo bude zrušeno.
Pokud nebude dostatečná tma, promítání se může posunout o pár minut.
V areálu letního kina není instalováno posezení, pro Vaše pohodlí si vezměte sedačky, deky a jiné.
Občerstvení nezajišťujeme, můžete si ho donést s sebou.
Filmy jsou s českým dabingem.

 
12. 6. 2020 - pátek
od 21.45 hodin

 
LIMONÁDOVÝ JOE

Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých filmových komedií, kde správní muži pijí pouze kolalokovu lihuprostou limonádu a zákon má podobu pistolníka, vybaveného přesnou muškou, zářivým úsměvem a lahodným tenorem.​

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: 
https://www.csfd.cz/film/5991-limonadovy-joe-aneb-konska-opera/prehled/​
26. 6. 2020 - neděle
od 21.50 hodin
JUMANJI: DALŠÍ LEVEL

Martha, Bethany a Fridge se vracejí zpět do hry, aby našli Spencera, který záhadně zmizel.  Zjistí však, že se hra změnila, a že přežít ve světě Jumanji bude mnohem náročnější. Jumanji už totiž není jen džungle, jsou to i rozpálené pouště či zasněžená pohoří plné nových nebezpečných nástrah.​

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: 
https://www.csfd.cz/film/634308-jumanji-dalsi-level/prehled/​

​2019

Program od června do září

V případě špatného počasí se promítání přesune na sobotu, nebo na neděli, nebo bude zrušeno.
Pokud nebude dostatečná tma, promítání se může posunout o pár minut.
V areálu letního kina není instalováno posezení, pro Vaše pohodlí si vezměte sedačky, deky a jiné.
Občerstvení nezajišťujeme, můžete si ho donést s sebou.
Filmy jsou s českým dabingem.

 
14. 6. 2019 - pátek
od 21.45 hodin

 
JUMANJI: VÍTEJTE V DŽUNGLI!

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky...

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/64011-jumanji-vitejte-v-dzungli/prehled/
30. 6. 2019 - neděle
od 21.45 hodin
FANTASTICKÁ ZVÍŘATA: GRINDELWALDOVY ZLOČINY

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Grindelwald ale splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/403861-fantasticka-zvirata-grindelwaldovy-zlociny/prehled/
12.7. 2019 - pátek
od 21.45 hodin
AQUAMAN

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zdali je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/271857-aquaman/prehled/
26. 7. 2019 - pátek
od 21.45 hodin 
BOHEMIAN RHAPSODY

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.

Vstupné 80 Kč 

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/300902-bohemian-rhapsody/prehled/
9. 8. 2019 - pátek
od 21.45 hodin
TICHÉ MÍSTO

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/502297-tiche-misto/prehled/
23. 8. 2019 - pátek
od 21.30 hodin
ZRODILA SE HVĚZDA

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/267983-zrodila-se-hvezda/prehled/
6. 9. 2019 - pátek
od 20.30 hodin
COCO

​Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/66830-coco/prehled/
20. 9. 2019 - pátek
od 20.00 hodin
YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Animovaný dobrodružný film pro diváky všech věkových kategorií. Je opakem legendy o yetim, protože v našem filmu mladý bystrý yeti Migo objevuje svět pidinožek = lidí (yeti s malou nohou). Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/512220-yeti-ledove-dobrodruzstvi/prehled/


2018

Program na další projekce připravujeme

Promítáme každý pátek až do konce letních prázdnin.
V případě špatného počasí se promítání posune na sobotu nebo na neděli.
V areálu letního kina není instalováno posezení. Doporučujeme si na promítání donést deky, stoličky, či cokoliv jiného.
Občerstvení každý dle své potřeby.

 
27. 7. 2018 - pátek
od 22.00 hodin
POSTŘIŽINY

Postřižiny je devátý celovečerní film režiséra Jiřího Menzela z roku 1980 podle knihy Bohumila Hrabala. Natáčel se zejména v Počátkách a v Dalešicích, zejména pak v tamějším pivovaru. Film vypráví o pivovaru a rodině jeho správce za první republiky.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč
3. 8. 2018 - pátek
od 21.30 hodin
FANTASTICKÁ ZVÍŘATA A KDE JE NAJÍT

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku?

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/352314-fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit/prehled/
10. 8. 2018 - pátek
od 21.30 hodin
JAK UTOPIT DR. MRÁČKA ANEB KONEC VODNÍKŮ V ČECHÁCH

Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků. Zbylo jich už jen sedm. Pan Wassermann s chotí a dcerou Polly a jejich sloužící, Karel, Bertík a Alois s dcerou Janou. I jejich konec se však zdá neodvratný, zejména poté, kdy je Lojzíkovi za obětavost přidělen nový suchý byt I. kategorie s ústředním topením a informací, že jejich vlhký domek na břehu Vltavy bude zbourán. Tomu se vodníci rozhodnou zabránit za každou cenu a vydají se za bytovým referentem doktorem Mráčkem, který má jejich případ na starosti...

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/9412-jak-utopit-dr-mracka-aneb-konec-vodniku-v-cechach/prehled/
17. 8. 2018 - pátek
od 21.15 hodin
PÁN PRSTENŮ: SPOLEČENSTVO PRSTENU

Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/4711-pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu/prehled/
24. 8. 2018 - pátek
od 21.00 hodin
DUNKERK

​​Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/67105-dunkerk/prehled/
31. 8. 2018 - pátek
od 20.30 hodin
TROLLOVÉ

Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti si totiž myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku. Bohužel však už dlouhou dobu žádného na jídelníčku neměli. Trollímu králi Peppymu se totiž podaří i se všemi jeho poddanými utéct a založit vlastní veselé městečko Trollíkov, které se Bergenům, v čele s princem Chroupou, nedaří a nedaří nalézt. A tak je jejich království oproti šťastnému a barevnému Trollíkovu naplněné nabručeností, zlobou a vztekem.
Naděje na změnu Bergenům vysvitne v okamžiku, kdy se jim podaří skrytý Trollíkov vyčmuchat a dokonce i unést téměř všechny jeho obyvatele. Z bergenských spárů se totiž podaří uniknout i dvěma Trollům, princezně Poppy a Větvíkovi. Těžko bychom hledali dva odlišnější Trolly, nekonečně optimistická Poppy všechny problémy řeší písní, tancem a objetím. Kdežto bručounský Větvík žije v neustálém strachu z Bergenů, netančí, nezpívá a především se s nikým nikdy neobjímá. A právě na těchto dvou hrdinech je, aby zachránili unesené Trolly z bergenských spárů. Což znamená vyrazit do jejich království, proniknout do vězeňských kobek, vysvobodit je a uniknout. A především to znamená, že Poppy a Větvík budou muset spolupracovat. A tak se tato dvojka vydává na záchrannou misi, plnou nečekaných dobrodružství a nesnází. Naštěstí na to nakonec nebudou úplně sami, potkají totiž další podivuhodnou osůbku, Bridget, která je nejen pomocnicí v kuchyni, ale i jedinou Bergenkou, která miluje zpěv, tanec a prince Chroupu.


Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/324978-trollove/prehled/
7. 9. 2018 - pátek
od 20.00 hodin
CESTA DO PRAVĚKU

​Celovečerní kombinovaný fantasticko - dobrodružný film, který ukazuje prehistorická stadia vzniku Země, flory a fauny. Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti. Na malé pramičce postupně proplouvají dobou ledovou přes třetihory a druhohory až na samý počátek života na planetě Zemi, přičemž zažijí nejrůznější, mnohdy i nebezpečná dobrodružství.

Vstupné 50 Kč dospělí, děti do 15-ti let 20 Kč

Odkaz: https://www.csfd.cz/film/10103-cesta-do-praveku/prehled/


 Důležité informace pro občany

Kulturní akce


Tiskové zprávy


Krátce z úřední desky


Kde nás najdete


Obecní úřad Lipová, čp. 422, 407 81 Lipová
tel.: +420 412 391 390
e-mail: info@lipova.cz

Starosta
tel.: +420 731 583 566
e-mail: starosta@lipova.cz
Copyright ©2024 Lipová | Všechna práva vyhrazena
WEBDESIGN - jsem na  WEB